Obilježen Dan Arhitektonskog fakulteta

Na prigodnoj svečanosti, 14.09.2017.obilježen je Dan Arhitektonskog fakulteta u Podgorici.

Uručene su diplome studentima koji su završili specijalističke i magistarske studije.

Osvrćući se na uspjeh u proteklom periodu Dekan fakulteta, prof.dr Svetislav G.Popović, je istakao značajnu posvećenost istraživanjima nastavnog kadra, kroz projekte i objavljene naučne i stručne radove u vodećim međunarodnim časopisima i konferencijama, kao i realizaciji naučnih monografija koje izdaju vodeće međunarodne  kuće Springer i SAGE.

Istaknuta je značajna saradnja sa drugim fakultetima kroz Erasmus + i druge programe  mobilnosti i istraživanja iz različitih zemalja: Austrije, Letonije, Španije, Italije, Grčke, Poljske, Velike Britanije, SAD.

Dekan je naglasio da će u narednom periodu  akcenat  biti stavljen na  implementaciju  reformisanog integrisanog petogodišnjeg modela studija sa obaveznom stručnom praksom, kao i dalje unapređenje međunarodne referentnosti fakulteta i Univerziteta Crne Gore.