28.09.2017

Saradnja sa Opštinom Šavnik

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

U saradnji Arhitektonskog fakulteta sa Opštinom Šavnik studenti postdiplomskih specijalističkih studija, u sklopu predmeta Sintezni urbanistički projekat 1, pod mentorstvom prof. dr Svetislava G. Popovića i doc.dr Svetlane K. Perović i sa saradnicama MSc Jelenom Bajić Šestović i MSc Sanjom Vlahović, boravili su na jednodnevnoj radionici  u opštini Šavnik.

Kroz istraživanje aktuelnih specifičnosti  naselja Boan, studenti su „na terenu“ bilježili prirodne vrijednosti koje dominiraju ovim područjem, urbanističke i arhitektonske prednosti i nedostatke naselja u razvoju, upoznali su se sa demografskim specifičnostima mjesta i razlozima redukcije stanovništva kroz vrijeme.

Identifikovanje brojnih potencijala naselja, kroz individualna istraživanja i anketiranje korisnika prostora, poslužiće studentima da predlože  urbanističko-arhitektonske  pravce razvoja naselja Boan, kroz svoj semestralni rad na fakultetu.

Predsjednik Opštine Mijomir Vujačić je primio studente,  profesore i saradnike i izrazio otvorenost za saradnju između Arhitektonskog fakulteta i Opštine Šavnik.  Razmatrani su mogući pravci zajedničkih aktivnosti i usaglašeni konkretni oblici saradnje.

22.05.2018 Arhitektonski fakultet

Prof.dr Rifat Alihodžić na METU Univerzitetu u Ankari

15.05.2018 Arhitektonski fakultet

Donijet Pravilnik o bližim uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu studija

08.05.2018 Arhitektonski fakultet

Uspješno realizovano više aktivnosti Arhitektonskog fakulteta na sajmu SPACE

03.05.2018 Arhitektonski fakultet

Rad profesorice Perović u monografiji Springera

03.05.2018 Arhitektonski fakultet

Studenti Arhitektonskog fakulteta na Arhitektonskom studentskom kongresu ASK 2018.

02.05.2018 Arhitektonski fakultet

AKTIVNOSTI ARHITEKTONSKOG FAKULTETA UNIVERZITETA CRNE GORE na sajmu SPACE

01.05.2018 Arhitektonski fakultet

Uspjeh studenata Arhitektonskog fakulteta u okviru Dana inženjera