28.09.2017

Saradnja sa Opštinom Šavnik

U saradnji Arhitektonskog fakulteta sa Opštinom Šavnik studenti postdiplomskih specijalističkih studija, u sklopu predmeta Sintezni urbanistički projekat 1, pod mentorstvom prof. dr Svetislava G. Popovića i doc.dr Svetlane K. Perović i sa saradnicama MSc Jelenom Bajić Šestović i MSc Sanjom Vlahović, boravili su na jednodnevnoj radionici  u opštini Šavnik.

Kroz istraživanje aktuelnih specifičnosti  naselja Boan, studenti su „na terenu“ bilježili prirodne vrijednosti koje dominiraju ovim područjem, urbanističke i arhitektonske prednosti i nedostatke naselja u razvoju, upoznali su se sa demografskim specifičnostima mjesta i razlozima redukcije stanovništva kroz vrijeme.

Identifikovanje brojnih potencijala naselja, kroz individualna istraživanja i anketiranje korisnika prostora, poslužiće studentima da predlože  urbanističko-arhitektonske  pravce razvoja naselja Boan, kroz svoj semestralni rad na fakultetu.

Predsjednik Opštine Mijomir Vujačić je primio studente,  profesore i saradnike i izrazio otvorenost za saradnju između Arhitektonskog fakulteta i Opštine Šavnik.  Razmatrani su mogući pravci zajedničkih aktivnosti i usaglašeni konkretni oblici saradnje.

29.11.2017 Arhitektonski fakultet

Prva nagrada prof. Veljku Raduloviću_ KONKURS Urbanističko-arhitektonsko rješenje objekta Crnogorske akademije nauka i umjetnosti

25.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studentkinja Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore Nikolina Sekulović dobitnica stipendije Inženjerske komore Crne Gore

14.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studenti arhitektonskog fakulteta na međunarodnom arhitektonskom simpozijumu DANI ORISA 2017.

13.11.2017 Arhitektonski fakultet
Objavljen konkurs za Erasmus+ program za 2018.. >>>

10.11.2017 Arhitektonski fakultet

Uspjeh studenata i profesora na Međunarodnom salonu urbanizma 2017.

10.11.2017 Arhitektonski fakultet

Crnogorske arhitekte sa međunarodno priznatom diplomom

09.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studenti Arhitektonskog fakulteta na studentskom arhitektonskom kongresu ASK 2017