28.09.2017

Saradnja sa Opštinom Šavnik

U saradnji Arhitektonskog fakulteta sa Opštinom Šavnik studenti postdiplomskih specijalističkih studija, u sklopu predmeta Sintezni urbanistički projekat 1, pod mentorstvom prof. dr Svetislava G. Popovića i doc.dr Svetlane K. Perović i sa saradnicama MSc Jelenom Bajić Šestović i MSc Sanjom Vlahović, boravili su na jednodnevnoj radionici  u opštini Šavnik.

Kroz istraživanje aktuelnih specifičnosti  naselja Boan, studenti su „na terenu“ bilježili prirodne vrijednosti koje dominiraju ovim područjem, urbanističke i arhitektonske prednosti i nedostatke naselja u razvoju, upoznali su se sa demografskim specifičnostima mjesta i razlozima redukcije stanovništva kroz vrijeme.

Identifikovanje brojnih potencijala naselja, kroz individualna istraživanja i anketiranje korisnika prostora, poslužiće studentima da predlože  urbanističko-arhitektonske  pravce razvoja naselja Boan, kroz svoj semestralni rad na fakultetu.

Predsjednik Opštine Mijomir Vujačić je primio studente,  profesore i saradnike i izrazio otvorenost za saradnju između Arhitektonskog fakulteta i Opštine Šavnik.  Razmatrani su mogući pravci zajedničkih aktivnosti i usaglašeni konkretni oblici saradnje.

06.02.2018 Arhitektonski fakultet

Doc.dr Svetlana K. Perović jedan od autora knjige u izdanju Springera

28.01.2018 Arhitektonski fakultet

Saradnja Arhitektonskog fakulteta u Podgorici i Arhitektonskog fakulteta u Ljubljani

24.01.2018 Arhitektonski fakultet

Sastanak danskog arhitekte Prof. Jana Gela sa dekanom Arhitektonskog fakulteta

20.01.2018 Arhitektonski fakultet

Međunarodni konkurs za koncept i sadržaj crnogorske postavke na 16. međunarodnom Bijenalu arhitekture u Veneciji 2018.

29.12.2017 Arhitektonski fakultet

Posjeta Ministra održivog razvoja i turizma Arhitektonskom fakultetu

25.12.2017 Arhitektonski fakultet

SRETNI PRAZNICI

22.12.2017 Arhitektonski fakultet

Izložba studenata arhitekture 25. decembra

29.11.2017 Arhitektonski fakultet

Prva nagrada prof. Veljku Raduloviću_ KONKURS Urbanističko-arhitektonsko rješenje objekta Crnogorske akademije nauka i umjetnosti

25.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studentkinja Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore Nikolina Sekulović dobitnica stipendije Inženjerske komore Crne Gore

14.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studenti arhitektonskog fakulteta na međunarodnom arhitektonskom simpozijumu DANI ORISA 2017.