18.10.2017

Studenti arhitektonskog fakulteta istražuju arheološki lokalitet Duklje

U okviru predmeta  Zaštita i revitalizacija graditeljskog nasljeđa studenti postdiplomskih specijalističkih studija Arhitektonskog fakulteta boravili su na arheološkom lokalitetu-Duklja.

Studenti su se, zajedno sa predmetnim nastavnikom prof.dr Ilijom Laloševićem i saradnicima u nastavi MSc Irenom Rajković i MSc Aleksandrom Ašaninom, upoznali sa specifičnostima i izazovima lokacije, u cilju što kvalitetnije obrade teme, koja se odnosi na istraživanje i revitalizaciju lokaliteta-Duklja.

U ime JU Muzeja i galerija Podgorice studentima je o samoj lokaciji, istorijatu i dosadašnjim istraživanjima govorio kustos Dragan Radović. On je, takođe, izrazio spremnost i zadovoljstvo da radovi studenata, na kraju semestra budu i prezentovani na izložbi, kako bi se prikazali njihovi rezultati istraživanja o ovom lokalitetu.

06.02.2018 Arhitektonski fakultet

Doc.dr Svetlana K. Perović jedan od autora knjige u izdanju Springera

28.01.2018 Arhitektonski fakultet

Saradnja Arhitektonskog fakulteta u Podgorici i Arhitektonskog fakulteta u Ljubljani

24.01.2018 Arhitektonski fakultet

Sastanak danskog arhitekte Prof. Jana Gela sa dekanom Arhitektonskog fakulteta

20.01.2018 Arhitektonski fakultet

Međunarodni konkurs za koncept i sadržaj crnogorske postavke na 16. međunarodnom Bijenalu arhitekture u Veneciji 2018.

29.12.2017 Arhitektonski fakultet

Posjeta Ministra održivog razvoja i turizma Arhitektonskom fakultetu

25.12.2017 Arhitektonski fakultet

SRETNI PRAZNICI

22.12.2017 Arhitektonski fakultet

Izložba studenata arhitekture 25. decembra

29.11.2017 Arhitektonski fakultet

Prva nagrada prof. Veljku Raduloviću_ KONKURS Urbanističko-arhitektonsko rješenje objekta Crnogorske akademije nauka i umjetnosti

25.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studentkinja Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore Nikolina Sekulović dobitnica stipendije Inženjerske komore Crne Gore

14.11.2017 Arhitektonski fakultet

Studenti arhitektonskog fakulteta na međunarodnom arhitektonskom simpozijumu DANI ORISA 2017.