PREDAVANJE_ prof. Ivan Kucina_Dessau International School of Architecture, Anhalt University, Germany_27.04.2017.

Prof. Ivan Kucina sa Anhalt University, održaće predavanje, 27.04.2017. sa početkom u 18h, u zgradi Rektorata UCG.

Tema predavanja: T  R  I    E  K  O  L  O  G  I  J  E

Profesor Kucina je dugo godina predavao na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, kao i na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici.
Bio je gostujući  profesor na mnogim školama arhitekture i dizajna u svijetu kao sto su:
Parsons The New School for Design, NewYork; KTH Stockholm; Polis University, Tirana; GUTech, Muskat, Oman, itd.
Njegova akademska istraživanja preispituju koncepte održivog razvoja u arhitekturi i urbanizmu zasnovane na neformalnim graditeljskim pristupima i strategijama kolaboracije stručnjaka i građana.
Kucina je vodio interdisiplinarnu arhitektonsku praksu sa projektima u razmerama od urbanog dizajna i projektovanja arhitektonskih objekata, do dizajna izložbi i nameštaja.
Koosnivač je Beogradske internacionalne nedelje arhitekture (BINA) 2006.
Od 2012. je direktor programa Urbanih transformacija Mikser festivala u Beogradu i osnivač Škole urbanih praksi.