Alejandro Muños Miranda - predavanje o arhitektonskom radu u Španiji

Predavanje dr arhitekture Alejandro Muñoz Miranda na temu "Istraživački, pedagoški i projektantski rad u Španiji" će se održati 13. juna , u 19.00 časova, u Plavoj sali Rektorata, u organizaciji Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Alejandro Muñoz Miranda je stekao zvanje doktora u oblasti arhitekture na Arhitektonskom fakultetu u Granadi. Godine 1999. osvojio je Prvu Nacionalnu Nagradu za završni projekat koju dodjeljuje Ministarstvo obrazovanja Španije. Od 2000. do 2003. bio je korisnik stipendije Ministarstva prosvjete za istraživanje i stručno usavršavanje nastavnog osoblja univerziteta. Godine 2002 - 2003. odlazi na Univerzitet Kolumbija (Columbia University) radi izrade doktorske disertacije pod mentorstvom profesora Keneta Fremptona (Kenneth Frampton). Konačno, 2011. završava doktorsku disertaciju čiji je naslov: "Korišćenje tehnike u arhitektonskoj koncepciji: prema tektonskoj etici". Predaje Arhitektonsko projektovanje na Arhitektonskom fakultetu u Granadi od 2007. godine. Bio je pozvan da izlaže u španskom paviljonu na 7. Venecijanskom bijenalu arhitekture 2000. i izabran za izložbu "Mladi arhitekti Španije" u organizaciji Ministarstva za stambena pitanja Španije 2008. godine, koja je obišla Evropu i Ameriku. Godine 2013. njegov rad je odabran za XII Špansko bijenale arhitekture i urbanizma, a njegova je teza bila u finalu IX bijenalnog takmičenja Aquia /Tesis Fondacije Caja de Arquitectos. Bio je pobjednik i finalista nekoliko nacionalnih i međunarodnih arhitektonskih konkursa. Njegovi realizovani objekti su objavljeni u brojnim nacionalnim i međunarodnim indeksiranim časopisima i žurnalima kao što su Arquitectura Viva, AV, 2G, On Design, Metalocus, Detail, Bauwelt, Mark, Speech, Arhitectura, AIT Magazine, AMC Le Moniteur i drugim, i u međunarodnim knjigama o arhitekturi u izdanjima Gustavo Gili, Pencil, Loft, Links, Daab.