Prezentacija "Poliex"-a

U petak 23.2.2018. godine na Metalurško-tehnološkom fakultetu je održana prezentacija hemijske fabrike "Poliex" iz Berana. Prezentaciju je organizovala delegacija "Poliex"-a u sledećem sastavu:

Slavko Vujisić, vlasnik kompanije,

Kristina Vujisić, član menadžmenta kompanije i

Živko Andrić, glavni tehnolog fabrike.

Kristina Vujisić je predstavila fabriku, njen proizvodni program i buduću strategiju. Glavni tehnolog Živko Andrić je prisutnima predočio tehničku stranu proizvodnog programa, mogućnosti osavremenjavanja proizvodnje, mogućnosti istraživanja i dalje smernice u kojima će se fabrika tehnički i naučno usavršavati. Dok je vlasnik kompanije Slavko Vujisić, izneo predloge kako se fakultet i studenti mogu uključiti u budući razvoj fabrike, gde su razvojne šanse fabrike na regionalnom tržištu i gde se tu može uključiti naš fakultet sa potencijalom u naučnom i studentskom kadru.

Prezentaciji su pored delegacije iz "Poliex"-a, Berane, prisustvovali i profesori sa Metalurško-tehnološkog fakulteta, a i mnogobrojni naši studenti.