Tribina „Aktivizmom za bolju životnu sredinu“

NVO Green Home započinje realizaciju projekta „Aktivni mladi za bolju životnu sredinu“ koji ima za cilj mobilizaciju i aktivno učešće mladih u volonterskim akcijama i ekološkim inicijativama za unapređenje životnog okruženja i zaštite prirode u Crnoj Gori.

Jedan od ciljeva projekta je i osnivanje Ekološkog kluba mladih koji će prema različitim interesovanjima obuhvatati tri sekcije: aktivističku, kreativnu i edukativnu.

Kroz tribinu želimo da upoznamo mlade sa onim što kroz projekat i ekološki klub želimo da postignemo, ali i da kroz dijalog i anketu koja će biti uradjena u toku trajanja tribine, prikupimo informacije o zainteresovanosti mladih za teme iz oblasti životne sredine sa posebnim  osvrtom na želju za učešćem u različitim promotivnim aktivnostima u cilju podizanja svijesti građana o životnoj sredini.

Tribini bi osim predstavnika Green Home učestvovali i predstavnici Ministarstva sporta, kao i predstavnici omladinskih organizacija, studenti i učenici.

Tribina će se održati 20.aprila u 13h u amfiteatru Metalurško-tehnološkog fakulteta broj: 208