Koncert Mirana Begića i Predraga Jankovića u Novom Sadu

Koncert profesora Muzičke akademije Univerziteta Crne Gore Mirana Begića i Predraga Jankovića, biće organizovan u četvrtak, 23. novembra u Matici srpskoj u Novom Sadu.

Program obuhvata djela Tomaza Albinonija, Alfreda Šnitkea, Nikole Hercigonje, Antonija Vivaldija, Frica Krajslera, Isaka Albeniza, Karlosa Gardela i Bora Tamindžića.

Profesor Miran Begić od maja 2011. godine održava masterklase za studente violine na Konzervatorijumu P. I. Čajkovski u Moskvi. U oktobru 2014. godine nagrađen je titulom počasnog profesora Državnog muzičkog instituta Ipolitov-Ivanov u Moskvi.

Profesor Predrag Janković, pored pedagoškog rada, aktivan je i kao koncertni izvođač i predavač na majstorskim radionicama u okviru festivala za harmoniku širom Evrope i svijeta.