Majstorski kurs Dejana Gavrića na Muzičkoj akademiji

0d 12 do 16 februara održaće se majstorski kurs za studente flaute eminentnog umjetnika i pedagoga Dejana Gavrića. Najbolji studenti Muzičke akademije imaće priliku da unaprijede svoja znanja i vještine.

Dejan Gavrić studirao je flautu na FMU u Beogradu, prije nego što je završio studije na Folkwang-Hochschule u Esenu. Dobitnik je nagrada na nekoliko internacionalnih takmičenja uključujući Maria Canals takmičenje u Barseloni i Leonardo de Lorenzo takmičenje u Italiji. Kao solo flautista imao je poziciju u Theater and Philharmonic orkestru u Esenu, Neue Philharmonie Westfalen i u Filharmonijskom orkestru u Gracu. Kao solista i kamerni muzičar nastupao je na Marlboro festivalu u SAD, festivalu Hitzacker Musiktagen i mnogim drugim internacionalnim festivalima. Od 2002. godine Dejan Gavrić predaje flautu na Visokoj školi za muziku (Rheinland-Pfalz u Nemačkoj).

13.02.2018 Muzička akademija

Dodijeljena YMFE stipendija

29.01.2018 Muzička akademija

Profesor Cerović otvara prvi međunarodni " European Concerto Guitar Competition" u Groningenu