29.07.2016

Stručna praksa u Evropskoj agenciji za bezbjednost hrane

Diplomirali ste i u potrazi ste za zanimljivim i poučnim iskustvom u dinamičnoj evropskoj agenciji? Želite primjeniti stečena znanja i vještine u nekom od područja djelovanja EFSA-e? Želite biti uključeni u rad evropske organizacije?

Imate priliku da učestvujete u redovnim aktivnostima EFSA-e pod vodstvom stručnog mentora te da steknete vrijedno iskustvo u multikulturalnom okruženju.
Sadržaj stručne prakse zavisi od područja za koji se prijavljujete. Možete izabrati do dva različita područja, prema prioritetu, zavisno od vaših kompetencija, i to u sljededim područjima: procjena rizika u životnoj sredini, toksikologija, zdravlje i dobrobit životinja, biološke opasnosti, ishrana, upravljanje i analiza podataka, odnosi sa medijima, pravni i regulatorni poslovi, itd.
Prijave za konkurs možete poslati najkasnije do ponodi 31. jula 2016. Ključni ciljevi stručne prakse:

• Da iz prve ruke steknete iskustvo u naučnoj evropskoj agenciji, i pritom da razvijete nove sposobnosti i vještine u skladu sa vlastitim interesima i profesionalnim ciljevima;

• Da doprineste opštim ciljevima odjeljenju u koje dete bit raspoređeni, učestvujudi u izradi dokumenata, izviještaja, bavedi se naučnim i/ili administrativnim poslovima, pretražujudi stručnu literaturu i obezbjeđujudi pravovremenu komunikaciju o rezultatima;

• Doprinos specifičnim projektima novim idejama i inovativnim rješenjima;

• Doprinos planiranju i pradenju aktivnosti odjeljenju u kojem dete biti raspoređeni.

Šta EFSA nudi?
Tokom boravka na stručnoj praksi u EFSA-i bidete u mogudnosti upoznati život u Parmi, italijanskom gradu bogate kulturne i umjetničke baštine kao i uživati u poznatim specijalitetima i vrhunskom vinu. U blizini se nalaze i poznata skijališta, parkovi prirode i planine. Kao dio energične ekipe mladih ljudi imadete priliku učestvovati u različitim društvenim i kulturnim aktivnostima.
Stručna praksa može trajati najmanje 5 i najviše 12 mjeseci i ne može se ponavljati niti produžavati. Odabrani kandidati primade mjesečnu stipendiju i po završetku dete dobiti sertifikat o završenoj stručnoj praksi.
Postupak odabira kandidata
Postupak prijave na konkurs obavlja se elektronskim putem. Kandidati koji uđu u uži krug odabira prodi de telefonski ili on-line intervju. Odabrani kandidati primide ponudu o svim detaljima stručne prakse.

Obavezni uslovi za odabir kandidata:

• Završen najmanje preddiplomski studijski program do datuma krajnjeg roka prijave na konkurs
• Dobro poznavanje engleskog jezika (minimalni nivo B2 prema CEFR)
• Da kandidat do sada nije obavljao stručnu praksu u EFSA-i ili bio zaposlen u EFSA-i

Osim obveznih uslova konkursa, poželjno je da kandidat posjeduje znanja i vještine iz područja za koje se prijavljuje, sklonost timskom radu, sposobnost samostalnog rješavanja problema te komunikacijske i organizacijske vještine.
Pri odabiru kandidata vodide se računa o ujednačenoj zastupljenosti po polu i geografskom području. Detaljne informacije o stručnoj praksi pročitajte na web stranici EFSA-e.

Kontakt EFSA Focal Point za Crnu Goru: efsa.focalpoint@mpr.gov.me

13.11.2017 Biotehnički fakultet

Mobilnom aplikacijom protiv komaraca

08.11.2017 Biotehnički fakultet