Nedjelja italijanskog jezika

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Obilježavanje Nedjelje italijanskog jezika (16–22. oktobra) na Filološkom fakultetu u Nikšiću okončano je posjetom direktora Italijanskog kulturnog centra u Beogradu, g. Davidea Skalmanija, koji je u četvrtak, 2. novembra, studentima italijanskog jezika i književnosti održao predavanje o specifičnoj upotrebi jezika i dijalekata u italijanskoj kinematografiji.

Studijski program za italijanski jezik i književnost pridružio se obilježavanju Nedjelje italijanskog jezika u svijetu, organizovanjem više različitih aktivnosti. Od 16-22. oktobra u holu Filološkog fakulteta održana je izložba panoa i postera na temu italijanskog filma, gdje su predstavljeni radovi učenika osnovnih i srednjih škola širom Crne Gore, kao i studenata italijanskog jezika i književnosti. Izložbi su prisustvovali i gosti sa Univerziteta za strance „Dante Aligijeri“ u Ređo Kalabriji, prof. Marija Rita Liuni i prof. Paolo Minuto, koji su u srijedu 18. oktobra u svečanoj sali Fakulteta održali prezentaciju svog Univerziteta, sa kojim Univerzitet Crne Gore sarađuje kroz program Erasmus+, te izložili prisutnima mogućnosti studiranja, razmjene i stipendiranja na Univerzitetu u Ređo Kalabriji.

23.05.2018 Filološki fakultet

Predstavljena knjiga Ranka Bugarskog "Govorite li zajednički?"

17.05.2018 Filološki fakultet

Profesorica Nikčević-Batrićević u Poljskoj

16.05.2018 Filološki fakultet

Dan otvorenih vrata na Fakultetu