Profesor Konstantinović dobio počasni doktorat u Bukureštu

Prof. dr Radivoje Konstantinović, redovni profesor Univerziteta u Beogradu i dugogodišnji gostujući profesor Univerziteta Crne Gore, dobio je počasni doktorat Univerziteta u Bukureštu, koji mu je uručen na svečanosti održanoj u oktobru 2017. godine.

Profesor Konstantinović je jedan od osnivača Studijskog programa za francuski jezik i književnost, čiji je rukovodilac bio do 2008. godine. Zaslužan je za uspostavljanje međunarodne saradnje našeg univerziteta sa univerzitetima u Turu i Strazburu, kao i za  brojne saradnje i značajne posjete stranim univerzitetima.

Predavao je na univerzitetima u Francuskoj i gostovao na preko 40 univerziteta u svijetu (Francuska, Belgija, Španija, Rumunija, Kanada). Objavio je preko 600 radova, piše studije i oglede iz književnosti i zaslužni je književni prevodilac. Nosilac je najviših francuskih odlikovanja: Vitez Legije časti, Vitez književnosti i umjetnosti, Oficir Akademskih palmi, kao i mnogih domaćih priznanja.

11.12.2017 Filološki fakultet

Erasmus+ za studente engleskog OPOLE

05.12.2017 Filološki fakultet

Njegoševa biblioteka