Profesorica Vesna Bulatović u posjeti Poljskoj

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Profesorica Vesna Bulatović boravila je na Univerzitetu u Šćećinu u Poljskoj od 7-13. januara 2018. godine. U okviru posjete održala je predavanja na sljedeće teme: Admissibility criteria for applications before ECHR, Comparable corpora in Legal English, World Englishes in conference interpreting,  Aspect semantics in article choice. Učestvovala je i na lingvističkoj radionici "Comparative Social Psychology Meets Comparative Pragmatics", koju je organizovala profesorica Hana Pulachevska.

Svoj boravak i predavanja u Šćećinu  profesorica Bulatović će pamtiti po jako zainteresovanim, iako u početku pomalo rezervisanim studentima, malim grupama od po 8-10 slušalaca i predivnom zdanju nedavno renovirane nekadašnje kasarne, prepunom svjetlosti. Prema njenim riječima, okosnica programa su integrisane jezičke vještine, dok su književnosti, lingvističke discipline i civilizacije svedene na pregled savremenih teorija i tendencija u istraživanjima.

Studenti Univerziteta u Šćećinu Crnu Goru uglavnom vezuju za sunce, more i nezavisnost.

23.05.2018 Filološki fakultet

Predstavljena knjiga Ranka Bugarskog "Govorite li zajednički?"

17.05.2018 Filološki fakultet

Profesorica Nikčević-Batrićević u Poljskoj

16.05.2018 Filološki fakultet

Dan otvorenih vrata na Fakultetu