Italijanski ambasador na Filološkom fakultetu

Italijanski ambasador Luka Zelioli posjetio je Filološki fakultet i razgovarao sa dekanom, prof. dr Draganom Bogojevićem, profesorima i studentima Studijskog programa za italijanski jezik i književnost.

Ambasador je iskazao spremnost da u narednom periodu na Filološkom fakultetu organizuje više predavanja koja bi držali gostujući profesori i predavači iz Italije.

Studenti su iskoristili priliku da postave pitanja o mogućnostima usavršavanja u Italiji, o italijanskim univerzitetima, ali i o projektima koje u Crnoj Gori zajednički realizuju crnogorski i italijanski istraživači. Takođe, pokazali su veliko interesovanje za stipendije koje nudi italijanska vlada, a koje podrazumijevaju tromjesečno pohađanje kurseva italijanskog jezika i kulture na različitim italijanskim univerzitetima. Stipendije će ove godine koristiti 10 najboljih studenata SP za italijanski jezik i književnost.