Profesorica Nikčević-Batrićević u Poljskoj

Prof. dr Aleksandra Nikčević-Batrićević boravila je od 6. do 13. maja na Univerzitetu u Šćećinu u Poljskoj, u okviru Erazmus + razmjene. Profesorica  Batrićević je tom prilikom održala predavanja o ranoj američkoj književnosti studentima prve i treće godine, i učestvovala u radu seminara (dva izborna predmeta iz oblasti savremene američke književnosti) sa studentima četvrte godine, u saradnji sa prof. dr Anom Lakovic-Dopiera. Razgovarano je i o daljoj saradnji dva univerziteta, konkretnije o saradnji studijskih programa za anglistiku, kroz učešće na naučnim skupovima koje organizuju Poljska asocijacija za američke studije i Studijski program za engleski jezik i književnost Filološkog fakulteta u Nikšiću, kao i o značaju anglo-američke književnosti u planovima i programima studijskih programa na univerzitetima u Poljskoj i Crnoj Gori.