Svečani prijem brucoša Filološkog fakulteta

Danas je na Filološkom fakuletu upriličen svečani prijem studenata prve godine osnovnih studija. Dekan Filološkog fakulteta, prof. dr Dragan Bogojević, poželio je dobrodošlicu svim prisutnima. Studentima prve godine Dekan je između ostalog poručio da su napravili lijep izbor tako što su se upisali na Filološki fakultet i da je ubijeđen će u svim profesorima i kolegama koji rade na Fakultetu studenti imati saradnike, prijatelje i ljude od kojih će moći da saznaju mnogo toga što će im trebati u budućem pozivu. Dekan je istakao da ne mora svako ko završi ovaj fakultet da se bavi pedagoškim radom, te da diploma Filološkog fakulteta nudi široku lepezu izbora zanimanja, kao i da se nada da će svi oni koji je ovdje steknu, pronaći svoje mjesto na tržištu rada.

Na Filološki fakultet ove godine je upisano 310 brucoša.