Međunarodna parlamentarna stipendija u Berlinu

Njemački Bundestag sa Slobodnim univerzitetom, Humboltovim i Tehničkim univerzitetom u Berlinu nudi petomjesečnu Međunarodnu parlamentarnu stipendiju (Internationale-Parlaments-Stipendium) zainteresovanim i politički angažovanim mladim ljudima.

Njemački Bundestag stipendistima pruža mogućnost da u toku trinaestonedjeljnog aranžmana kod jednog od članova Bundestaga upoznaju njemački parlamentarni sistem i politički proces donošenja odluka, kao i da stiču iskustva rada u parlamentu.

Program traje od 1. marta do 31. jula, a cilj je da se poboljšaju i učvrste odnosi Njemačke sa zemljama koje učestvuju. Stoga se od IPS stipendista očekuje da svoja stečena znanja po povratku primijene u svojoj zemlji.

Program obezbjeđuje: 500 eura mjesečno, besplatan smještaj, troškove osiguranja i putne troškove.

Uslovi za prijavljivanje:

- crnogorsko državljanstvo;

- završen fakultet (potvrda o završenim studijama se može poslati naknadno, uz obrazloženje);

- poznavanje njemačkog jezika (minimum B2 nivo), njemačke istorije, politike i društva;

- da kandidat nije stariji od 30 godina na početku stipendije.

Više informacija možete dobiti od Ambasade SR Njemačke ili na adresi: www.bundestag.de/ips