25.01.2018

Film studenta Nikole Vučinića nagrađen na Kustendorf festivalu

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Nikola Vučinić, student Fakulteta dramskih umjetnosti, studijskog programa Filmska i televizijska režija, dobitnik je nagrade “Bronzano jaje” na nedavno zatvorenom Međunarodnom filmskom i muzičkom festivalu “Kustendorf“.

Vučinić je “Bronzano jaje” dobio za film ,,Lumpen” koji je nastao kao ispit iz predmeta režija na prvoj godini Fakulteta dramskih umjetnosti, pod mentorstvom  profesorice Marije Perović i Dušana Kasalice. Scenarista i režiser filma je Vučinić, za fotografiju je bio zadužen Igor Đorđević, a uloga je povjerena Momčilu Pićuriću. Nagradu mu je  uručio profesor Serž Regur.

Kustendorf je festival osmišljen tako da mladi ljudi koji su na početku karijere ili se još  školuju imaju priliku da se sretnu, razgovaraju i uče od ljudi poput Paola Sorentina, Rubena Ostlunda i Kusturice, koji iza sebe imaju sjajne filmove, veliko iskustvo i znanje i koji su u vrhu svjetske kinematografije.

Osim ove nagrade, Vučinić je dobitnik i specijalnog priznanja za studentski film „Žeđ“, na Filmskom festivalu u Herceg Novom, a isti film je na studentskom filmskom festivalu “Feelmotion” u Ohridu nagrađen za “najbolji najtužniji film”.

Intervju, portal Vijesti

03.05.2018 Fakultet dramskih umjetnosti

Diplomski film "Iskra" u Cineplexx-u od 10. maja

27.04.2018 Fakultet dramskih umjetnosti