FDU na Berlinskom filmskom festivalu

Saradnici na Fakultetu dramskih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, producentkinja mr Jelena Mišeljić i reditelj Dušan Kasalica biće učesnici najveće radionice posvećene talentovanim filmskim stvaraocima koja se organizuje u okviru Berlinskog filmskog festivala – Berlinale Talents 2017. Ove godine Berlinale Talents okupiće 250 audiovizuelnih stvaralaca iz cijelog svijeta, koji su izabrani putem selekcija aplikacija koje su pristigle iz 127 zemalja. Tokom trajanja festivala, učesnici programa Berlinale Talents proći će kroz niz radionica, networking događaja i produkcijskih laboratorija. Među predavačima na ovogodišnjem Berlinale Talents programu izdvajaju se: Pol Verhuven, Anješka Holand, Megi Gilenhal, Kristo, Roberto Ola (Eurimaž).

Berlinale Talents je inicijativa Berlinskog filmskog festivala, a realizuje se uz podršku MEDIA podprograma programa Kreativna Evropa Evropske unije, fondacije Robert Boš i fonda Medienboard Berlin-Brandenburg. Pokrenut je 2003. godine.