Poruka Sanje Garić povodom proslave Svjetskog dana igre

Svjetski dan igre obilježava se od 1982. godine, pod pokroviteljstvom UNESCO-a, sa ciljem proslave univerzalnog jezika igre, koji ne poznaje granice i spaja ljude širom svijeta. Slavi se na dan rođenja Žan Žorž Novera (29. april 1727), koji se smatra tvorcem baletske umjetnosti.

Svake godine, istaknuti koreografi širom svijeta šalju poruke povodom Svjetskog dana igre. U Crnoj Gori, ove godine, poruka će biti pročitana 28. aprila, na Festivalu igre Allegro, koji, povodom proslave Svjetskog dana igre,  već dvanaestu godinu zaredom, organizuju baletska trupa Allegro i KIC Budo Tomović. Poruku šalje Sanja Garić, koreograf i profesor Plesa na Fakultetu dramskih umjetnosti na Cetinju.

„Ples je jezik naše duše. Plesnim pokretima približavamo se sebi, otvarajući puteve ka sopstvenom biću, ka istini. Što smo bliže sebi, lakše se približavamo drugima. Stoga je ples put do harmonije življenja. Plešite!  Plesom zagrlite sebe i ljude oko sebe. Zagrlite život.“ - poručuje prof. Sanja Garić.