23.01.2018

Prvo mjesto za Jovana Pekovića

Student Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore Jovan Peković osvojio je prvo mjesto u kategoriji preko 100 kilograma na turniru u džudou koji je održan u švajcarskom gradu Morgesu.

„Imao sam četiri borbe i svaku sam riješio iponom. U finalu sam izveo najbrži ipon na takmičenju – za pet sekundi savladao sam protivnika, Jargalsaikhana Dugara, koji je bio šampion u mongolskom rvanju”, kazao je Peković koji je bio jedini takmičar iz Crne Gore.

Na turniru, koji važi za najjači u Švajcarskoj, učestvovalo je preko 500 džudista iz Francuske, Italije, Mongolije i zemlje domaćina, objavile su Vijesti.

„Desetak dana ostaću u olimpijskom centru u Brugu i u Lozani, kako bih se što bolje pripremio za Svjetski kup u Sofiji i ostatak sezone. Želio bi da se zahvalim svom klubu Cortaollodu, porodici i djevojci bez kojih ovo ne bi bilo moguće“, kazao je Peković.

25.05.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko testiranje studenata završeno, slijedi istraživanje naučnika

23.05.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje slavi deceniju rada 5. juna