04.05.2018

Nastavljen projekat antropometrijskog dijagnostifikovanja u Nikšiću

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Nastavnici i saradnici Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore nastavili su danas u prostorijama Dijagnostičkog centra Fakulteta za sport i fizicko vaspitanje u Nikšiću projekat antropometrijskog dijagnostifikovanja studenata Univerziteta Crne Gore koji će doprinijeti stvaranju reprezentativne baze podataka za budući naučno-istraživački rad i za adekvatne preventivne preporuke crnogorskoj populaciji kada je u pitanju zdravstveni status mladih ljudi.

Nastavnici Bojan Mašanović, Ivan Vasiljević, Jovan Gardašević, Marija Bubanja, Marina Vukotić i Gorica Zorić, kao i studenti specijalističkih studija Fizičke kulture Pavle Malović, Anđela Stojanović, Stefan Varagić, Ivan Jovančević i Šabo Šuntić, testirali su studente Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, kada su antropometrijske mjere, tjelesna kompozicija, funkcionalne sposobnosti i stavovi prema tjelesnoj aktivnosti u pitanju. Testiranja studenata biće nastavljena i naredne sedmice.

Projekat dijagnostifikovanja studentske populacije, Fakultet za sport i fizičko vaspitanje realizuje sa Studentskim parlamentom Univerziteta Crne Gore i Sportskim i kulturnim centrom, a planirano je da obuhvati sve univerzitetske jedinice u četiri grada - Nikšiću, Podgorici, Kotoru i na Cetinju.

Dan, 10.05.2018.

Dan, 11.05.2018.

23.05.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje slavi deceniju rada 5. juna