Besplatan upis za 120 brucoša

Na dva studijska programa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje UCG u Nikšiću biće raspisan konkurs za upis 120 svršenih srednjoškolaca koji će imati besplatne studije.

- Kao i uvijek, i ove godine na našem fakultetu vlada ogromno interesovanje za upis. Naime, na osnovnim akademskim studijskim programima „Fizička kultura i zdravi stilovi života“ i „Sportsko novinarstvo i sportski treneri“ očekujemo da sva mjesta popunimo u prvom upisnom roku, rekao je dekan doc. dr Stevo Popović.

On dalje navodi da će se na prvom studijskom programu polagati prijemni ispit iz sportskih sklonosti i funkcionalnih sposobnosti i da je potrebno specijalističko ljekarsko uvjerenje o fizičkim sposobnosti. Na drugom studijskom programu se prve dvije godine izučavaju isti predmeti, dok se na trećoj godini studija razdvajaju kandidati koji će se školovati za sportske trenere i oni koji žele biti sportski novinari.