Antropometrijsko mjerenje ženske kadetske košarkaške reprezentacije Crne Gore

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, u sklopu dijagnostičkog centra sa kojim raspolaže je nastavio sa proširenjem baze rezultata mladih sportista pa je u petak 17. avgusta realizovano mjerenje ženske kadetske košarkaške reprezentacije Crne Gore koja je učesnica B prvenstva Evrope za košarkašice do 16 godina koje se održava u Podgorici od 16. do 25. avgusta.

Navedena mjerenja su realizovali doc. dr Milovan Ljubojević, mr Marina Vukotić, mr Ivan Vasiljević i profesorica Gorica Zorić, a stručni štab reprezentacije Crne Gore je dobio uvid u procentualni sadržaj masti u strukturi tijela, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i parametre metabolizma. Osim navedenih parametara, takođe su izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela. Dobijeni podaci omogućavaju precizno programiranje režima ishrane i usklađivanje sa određenim trenažnim programom, a takođe utiču na promjene trenažnih procedura i periodizacije treninga što je od posebnog značaja za mlade sportistkinje.

www.antenam.net

sportklub.rs