07.06.2017

Nagrada za najbolje sportiste

Crnogorski naučni časopis „Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“ ustanovio je novu nagradu – Nagradu za izuzetne sportske rezultate na međunarodnom planu i promociju crnogorskog sporta i vrijednosti.

Prvi dobitnici ove nagrade su studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore: rukometašica ekipe “AEK” iz Atine - Ana Milačić, crnogorski reprezentativac i košarkaš ekipe "Valensija" iz Španije - Bojan Dubljević i karatista ekipe “Omladinac” iz Podgorice - Mario Hodžić.

Karatisti Hodžiću nagrada je uručena na Dan Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, dok će nagrada košarkašu Dubljeviću i rukometašici Milačić biti naknadno uručena.

„Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“ je jedini crnogorski naučni časopis koji je indeksiran u dvije naprestižnije baze podataka Web of Science i Scopus, čime zazuzima lidersku poziciju kada je riječ o naučnim časopisima.

„Osnivanjem nagrade koja će postati tradicija ovog časopisa težimo da podstaknemo mlade ljude na što bolje sportske rezultate i samim tim promovišemo vrijednosti crnogorskog sporta“, kazao je glavni urednik časopisa prof. dr Duško Bjelica.

Rukometašica Ana Milačić, apsolvent na Studijskom programu za sportske trenere za rukomet, sa grčkim klubom "AEK" osvojila je titulu prvaka Grčke i Kupa Grčke.

Dubljević, centar "Valensije", pored velikih igrača koji nastupaju u ACB ligi, u maju ove godine je proglašen igračom mjeseca.

16.02.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

U martu novi broj naučnog časopisa "Montenegrin Journal of sports science and medicine"

08.02.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Mjerenje morfoloških dimenzija Ženske seniorske košarkaške reprezentacije Crne Gore