14.06.2017

Antropometrijsko mjerenje fudbalera Fudbalskog kluba „Sutjeska“

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, kao što je i najavljeno, nastavio je sa proširenjem baze rezultata vrhunskih sportista, pa su profesori mr Jovan Gardašević i mr Ivan Vasiljević u srijedu 14. juna obavili mjerenje aktuelnog osvajača Kupa Crne Gore u fudbalu ekipe Sutjeske iz Nikšića, koja je počela sa pripremama za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Mjerenja su realizovali sa Tanita vagom koja omogućava sportistima praćenje procentualnog sadržaja masti u strukturi tijela i posebno po ekstremitetima, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i praćenje parametara metabolizma.

Osim navedenih parametara, takođe su izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela. Dijagnostika u sportu je fundamentalna nauka koja je pokretač vrhunskih rezultata, i svaki uspješni sportski kolektiv, trebalo bi da koriste bar neku vrstu dijagnostičkih alata za testiranje i evaluaciju sportista i za kreiranje trenažnog procesa.

16.02.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

U martu novi broj naučnog časopisa "Montenegrin Journal of sports science and medicine"

08.02.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Mjerenje morfoloških dimenzija Ženske seniorske košarkaške reprezentacije Crne Gore