18.06.2017

Antropometrijsko mjerenje fudbalera Fudbalskog kluba „Budućnost“

Profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore prof. dr Kemal idirizović, mr Jovan Gardašević i mr Ivan Vasiljević obavili su antropometrijsko mjerenje aktuelnog šampiona Crne Gore u fudbalu - ekipe Budućnosti iz Podgorice, koja je počela sa pripremama za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Mjerenja su realizovali Tanita vagom, koja omogućava sportistima praćenje procentualnog sadržaja masti u strukturi tijela i posebno po ekstremitetima, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i praćenje parametara metabolizma.

Osim navedenih parametara, takođe su izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela.

Dijagnostika u sportu namijenjena je svima koji prepoznaju potrebu da na savremen, naučno zasnovan i verifikovan način pristupe provjeri svog trenutnog fizičkog stanja i da na osnovu toga planiraju buduće korake. Ona predstavlja i neizostavni dio procesa planiranja, kontrole i realizacije trenažnog procesa.

16.02.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

U martu novi broj naučnog časopisa "Montenegrin Journal of sports science and medicine"

08.02.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Mjerenje morfoloških dimenzija Ženske seniorske košarkaške reprezentacije Crne Gore