20.06.2017

Dan otvorenih vrata

Danas je na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje realizovana manifestacija “Dani otvorenih vrata” sa ciljem da se budući studenti upoznaju sa uslovima upisa i studiranja na ovom fakultetu. Zainteresovanima je  prikazan kratak film o razvoju fakulteta, podijeljen propagandni materijal, bliže pojašnjen nov način studiranja, sa mogućnošću izbora modula u odnosu na interesovanje studenata.

Na  Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje, Univerziteta  Crne Gore , ove godine će startovati dva nova studijska programa, i to Fizička kultura i zdravi stilovi života i Sportski treneri  i sportski  novinari.

Nakon završene dvije godine studija studenti će imati priliku da se opredijele za jedan od ponuđenih modula, u zavisnosti od studijskih programa. Studenti fizičke kulture i zdravih stilova života moći će da se usmjere na module – Fizička kultura, ili Zdravi stilovi života, dok će studenti studijskog programa Sportski treneri i novinari moći da odaberu modul – Sportski trener ili Sportski trener, a sve u trajanju od jedne (završne godine).

Na oba studijska  programa -  Fizička kultura i zdravi stilovi života, i na studijskom programa sportski treneri i sportski  novinari  ove godine biće upisano  120 studenata - po 60 studenata na oba studijska programa.

Bitna novina na Univerzitetu Crne Gore od naredne studijske godine je to da će svi novoupisani studenti biti oslobođeni plaćanja školarine tj. biće budžetski studenti.

Takođe, po novom modelu studiranja, predviđeno je da 25% nastavnog procesa bude realizovano u praksi, u odgovarajućim državnim ili privatnim institucijama i organizacijama.

Vijesti, 21.05.2017.

Dnevne novine, 21.06.2017.

Dan, 22.06.2017.

Pobjeda, 22.06.2017.

20.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje džudistkinje Jovane Peković

15.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Na naučnom kongresu FIEP Europe profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje

14.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje ženskog rukometnog kluba Grude

12.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje džudista Danila Pantića i Nikole Gardaševića

11.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Jedanaesta knjiga iz edicije Laureati crnogorskog sporta

07.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje atletičarke Kristine Rakočević

02.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje ženskog rukometnog kluba Levalea u Nikšiću, 01.09.2017.

01.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Izašao je iz štampe septembarski broj međunarodnog naučnog časopisa „Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“

29.08.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje fudbalskih klubova superlige Kosova