12.07.2017

Profesoru Bjelici dodijeljena statua konferencije AESA u Iranu

Azijska asocijacija za vježbanje i sportske nauke iz Irana dodijelila je Dušku Bjelici, redovnom profesoru Fakulteta za sport i Imagefizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore i predsjedniku UO UCG, na Somal univerzitetu u Amolu, najveće priznanje, statuu konferencije AESA 2017.

Profesor Bjelica je jedini strani državljanin koji je dobio ovo prestižno priznanje.

Crnogorska sportska akademija je bila partner u organizaciji navedene međunarodne naučne konferencije, dok su profesori Univerziteta Crne Gore, Stevo Popović i Bjelica imali niz izlaganja, od čega je najbolji utisak, po ocjeni prisutnih, imalo predavanje na temu publikovanja u međunarodnim naučnim časoposima koje je Popović održao sa master i doktorskim studentima na Fakultetu sportskih nauka Somal univerziteta, a gdje su posebno predstavljani časopisi "Sport Mont" i "Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine".

- Posebnu zahvalnost dugujemo prof. Alirezi Amaniju, dekanu Fakulteta sportskih nauka Somal univerziteta i predsjedniku AESA, koji nam je omogućio da pred više stotina učesnika promovišemo Univerzitet Crne Gore, Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, naše naučne časopise i konferenciju "Transformacioni procesi u sportu", rekao je Popović.

22.01.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Studenti treće godine na praksi u Bugarskoj

11.01.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje muške seniorske rukometne reprezentacije Crne Gore