22.07.2017

Obavljeno mjerenje ženske kadetske reprezentacije

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, u sklopu dijagnostičkog centra sa kojim raspolaže, nastavio je sa proširenjem baze rezultata vrhunskih sportista pa je obavljeno mjerenje ženske kadetske reprezentacije, koja se u sklopu priprema nalazi u Tivtu.

Kontrola treniranosti perspektivnih i vrhunskih sportista u cilju unapređenja kvalitetnog i vrhunskog sporta je jedna od najznačajnijih kontinuiranih aktivnosti. Sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje su saopštili da su ovakva mjerenja naročito značajna za mlade sportiste radi provjere usklađenosti i razvoja koštanog, mišićnog i masnog tkiva u fazama ubrzanog tjelesnog rasta i razvoja, kada, usljed nestručnog rada i zanemarivanja pojedinih faktora sazrijevanja, može doći do negativnih, štetnih i trajnih promjena lokomotornog aparata i metabolizma.

Navedena mjerenja realizovali su mr Marina Vukotić i mr Ivan Vasiljević, a stručni štab reprezentacije na čelu sa selektorom Smiljanom Milatović, dobio je uvid u procentualni sadržaj masti u strukturi tijela, procentualne vrijednosti mišićne mase, koštane mase i parametre metabolizma. Osim navedenih parametara, takođe su izmjerene i vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela.

21.06.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje seniorske košarkaške reprezentacije

18.06.2018 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje juniorske košarkaške reprezentacije Crne Gore