Novo priznanje za naučnike sa UCG: Bjelica i Popović u akademskom odboru AESA

Oni su urednici u najprestižnijim Crnogorskim naučnim časopisima

Nakon godinu dana od uspostavljanja bilateralne saradnje i potpisivanja memoranduma o razumijevanju između dvije vodeće organizacije u oblasti sportskih nauka u Iranu, Azijske asocijacije za sportske nauke i vježbanje (AESA) i u Crnoj Gori, Crnogorske sportske akademije (CSA), saradnja je unaprijeđena uvrštavanjem predsjednika CSA, prof. dr Duška Bjelice i dekana Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, doc. dr Steva Popovića, u akademski odbor AESA.

Pored Bjelice i Popovića profesora sa UCG koji uređuju MJSSM koji je pozicioniran u najprestižnijim svjetskim bazama, u akademskom odboru se nalazi još 16 članova iz redova akademskog osoblja iz oblasti sportskih nauka iz još deset zemalja: Italije, Katara, Brazila, Tajvana, Malezije, SAD, Kine, Iraka, Turske i Irana. Crnogorci su stekli punopravno članstvo i ubuduće će učestvovati u upravljanju akademskih aktivnostima AESA-e.