25.08.2017

Antropometrijska mjerenja kadetskih vaterpolo reprezentacija Hrvatske, Srbije, Španije i Mađarske u Nikšiću, 24.08.2017. godine

Dan nakon mjerenja kadetskih vaterpolo reprezentacija Grčke, Australije, Rusije i Crne Gore, Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, u sklopu dijagnostičkog centra sa kojim raspolaže je u četvrtak 24. 8. 2017. godine realizovao i mjerenje reprezentacija Hrvatske, Srbije, Mađarske i Španije, koje se nalaze u Nikšiću koji će od 24. do 27. avgusta biti domaćin Mediteranskog prvenstva – COMEN CUP 2017, za vaterpoliste rođene 2000. i mlađe.

Navedena mjerenja realizovali mr Ivan Vasiljević i mr Rajko Milašinović, a stručni štab svih izmjerenih reprezentacija je dobio uvid u procentualne vrijednosti masnog, koštanog i mišićnog tkiva, ukupnu količinu vode u organizmu, odnos između lijeve i desne strane tijela i parametre metabolizma. Svim reprezentativcima su takođe izmjerene vrijednosti kožnih nabora na pojedinim segmentima tijela. Sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje su izrazili veliko zadovoljstvo realizovanim mjerenjima i naglasili da je potrebno pratiti i primjenjivati dostignuća savremene sportske nauke, a time i specifičnu dijagnostiku treniranosti mladih sportista.

20.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje džudistkinje Jovane Peković

15.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Na naučnom kongresu FIEP Europe profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje

14.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje ženskog rukometnog kluba Grude

12.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje džudista Danila Pantića i Nikole Gardaševića

11.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Jedanaesta knjiga iz edicije Laureati crnogorskog sporta

07.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje atletičarke Kristine Rakočević

02.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje ženskog rukometnog kluba Levalea u Nikšiću, 01.09.2017.

01.09.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Izašao je iz štampe septembarski broj međunarodnog naučnog časopisa „Montenegrin Journal of Sports Science and Medicine“

29.08.2017 Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Antropometrijsko mjerenje fudbalskih klubova superlige Kosova