Saradnja Poreske uprave i Pravnog fakulteta

Poreska uprava u skladu sa Protokolom o saradnji potpisanim sa Pravnim fakultetom Univerziteta Crne Gore organizuje praksu za studente navedene obrazovne institucije u cilju upoznavanja sa poslovnim procesima, procedurama i legislativom na kojoj se temelji rad poreskog organa.

Praksu će pohađati 30 studenata specijalističkih studija na studijskom programu Pravne nauke, a  u okviru predmeta Poreski postupak i poresko kazneno pravo, te će im saznanja stečena tokom prakse u Poreskoj upravi biti od izuzetnog značaja za upoznavanje sa praktičnom primjenom propisa iz oblasti oporezivanja.

Praksa za studente dogovorena je u ovkiru proakativnog pristupa Poreske uprave, koji podrazumijeva blisku komunikaciju sa poreskim obveznicima, ali i asocijacijama, strukovnim udruženjima i ostalim interesnim grupama, uključujući obrazovne i akademske institucije, koje su ključne za sticanje stručnih znanja i kompetenci u poreskoj oblasti.