Ministar unutrašnjih poslova Mevludin Nuhodžić i dekan Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Velimir Rakočević potpisat će sjutra, 25. aprila 2017. godine, u 14:00h, u sali Pravnog fakulteta, Sporazum o saradnji između Ministarstva unutrašnjih poslova i Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore (u prilogu).
Sporazum je rezultat prepoznate potrebe za kontinuiranim uključivanjem akademske zajednice u pronalaženju kvalitetnih odgovora na sve složenije bezbjednosne izazove. Cilj Sporazuma je bliže uređenje osnova institucionalne saradnje između strana potpisnica, čime će se definisati konkretni oblici učešća u zajedničkim aktivnostima.
Pored ministra, predviđeno je prisustvo mr Dragana Pejanovića, državnog sekretara i, Zorana Tomčića, rukovodioca Forenzičkog centra.