Amfiteatar Mojsije Lazarević (204)

Nalazi se na drugom spratu Zgrade tehničkih fakulteta. Kapacitet amfiteatra je 144 mjesta.

Sprovedenom rekonstrukcijom u maju 2020. godine, od postojeće sale 204, dobijen je novi i moderni amfiteatar, koji nosi ime profesora Mojsija Lazarevića, prvog dekana Elektrotehničkog fakulteta UCG i veoma važne ličnosti u procesu osnivanja i jačanja Elektrotehničkog fakulteta.

Amfiteatar osmišljen da predstavlja spoj istorije i modernog, pa njegove zidove krase originalni dokumenti iz personalnog dosijea profesora Lazarevića, ali i važna akta koji se tiču osnivanja Elektrotehničkog fakulteta, imena prvih profesora i asistenata koji su sprovodili nastavni proces na Fakultetu, kao i prikaz prvih nastavnih planova. Na ovaj način želimo razviti svijest naših studenata o dugoj tradiciji Elektrotehničkog fakulteta i sačuvati od zaborava ljude kojima pripadaju prve stranice istorije Fakulteta.

Rekonstrukcija je izvršena sredstvima iz donacije Ministarstva nauke Crne Gore.