Centar za telekomunikacije

Centar za telekomunikacije Elektrotehničkog fakulteta je prva institucija u Crnoj Gori, osnovana u cilju pružanja naučne i visoko-kompetentne podrške razvoju u oblasti telekomunikacija. Centar je opremljen savremenom opremom koja omogućuje studentima i istraživačima širok spektar edukacionih i istraživačkih aktivnosti u oblasti teorije telekomunikacija i telekomunikacionih sistema.

U okviru Centra postoje dvije istraživačke grupe: Grupa za bežične komunikacije i Grupa za telekomunikacione mreže. Grupa za bežične komunikacije bavi se evolucijom bežičnih komunikacionih tehnologija, tehnikama višestrukog pristupa u bežičnim komunikacionim sistemima i OFDM relay sistemima. Grupa za telekomunikacije se bavi arhitekturom komutatora i router-a, kvalitetom servisa i kontrolom zagušenja u bežičnim mrežama.