Rok za prijavu ECTS kredita

Prijava ECTS kredita studenata viših godina osnovnih i specijalističkih studija obavljaće se do 29.09.2017. godine., u prostorijama studentske službe u vremenu od 9-13h. Prilikom prijave ECTS kredita student popunjava prijavni list u studentskoj službi i tom prilikom bira predmete koje polaže tokom cijele studijske godine. Za samofinansirajuće studente izbor određenog broja kredita predstavlja i finansijsko zaduženje. Student je obavezan da izabrane discipline prati. Odlukom Upravnog odbora UCG-a od 22.09. 2017. godine odobrava se plaćanje školarine u dvije rate, prva polovina iznosa se plaća do 15.11. 2017., a druga polovina najkasnije do 30.12. 2017. godine. Studenti su obavezni da dokaze o uplati dostave studentskoj službi. U slučaju spriječenosti student je obavezan da o tome obavijesti studentsku službu u pisanoj formi tokom nastavne nedjelje u kojoj je vanredna okolnost nastala i da dokumentuje razloge spriječenosti u skladu sa pravilima studiranja. Bilo kakvi naknadni zahtjevi neće biti razmatrani. Zbog ne izvršavanja obaveza preuzetih Ugovorom o studiranju (član 146 Statuta Univerziteta Crne Gore) student može biti ispisan sa Univerziteta.