Održan info dan na Univerzitetu Metropolitan Beograd

Na Univerzitetu Metropolitan Beograd je u utorak, 5. decembra 2017. godine održan info dan u okviru Trans2Work projekta, gdje je bilo riječi o ciljevima i programu mobilnosti studenata sa invaliditetom. Na početku je Stefan Jovanović sa Univerziteta Metropolitan Beograd govorio uopšteno o projektu dok je doc. dr Katarina Kaplarski, profesor sa istog univerziteta, predstavila različite vrste invaliditeta specificirajući problem inkluzije studenata sa invaliditetom. Ona je pokazala opremu koju je univerzitet nedavno nabavio za studente sa invaliditetom kako bi se prevazišli problemi koji se dešavaju koristeći tradicionalnu opremu.

Drugi dio info dana je bio rezervisan za predstavljanje ostvarenih ciljeva na projektu. Glavna tema ovog dijela se odnosila na program mobilnosti studenata sa invaliditetom i mogućnostima da se istim obezbijedi radna praksa kod poslodavca. Takođe, MSc Maja Škurić sa Pomorskog fakulteta Kotor, Univerziteta Crne Gore je predstavila rezultate aktivnosti na projektu koje je realizovao njen univerzitet. Na kraju je održana diskusija u okviru koje su studenti imali mogućnost da postavljaju dodatna pitanja u vezi projekta.