Predavanje na temu Modeli razvoja hidroavionskog saobraćaja u Crnoj Gori

Obaviještavaju se studenti da će u četvrtak, 21. decembra 2017. godine u 9.30 časova u Amfiteatru Pomorskog fakulteta Kotor predavanje na temu Modeli razvoja hidroavionskog saobraćaja u Crnoj Gori održati mr Igor Stanovčić, capt.

Pozivaju se studenti da prisustvuju ovom veoma interesantnom i aktuelnom predavanju.

Ukratko o predavanju

Razvoj hidoravionskog saobraćaja i pojava ovog koncepta na pomorskom tržištu je aktuelno već 80 godina, dok savremeni princip izgradnje modernih hidroaviona počinje pedesetih godina prošlog vijeka. Kako se posljednjih decenija teži turizmu koji je baziran na prirodnim atrakcijama određenog područja, onda nije strano da se istraži region crnogorskog primorja i mogućnosti za uspostavljanje hidroavionskog saobraćaja, naročito u onim djelovima koje karakteriše nepristupačnost i izostanak alternativnog vida prevoza. Hidroavionski saobraćaj u zemljama Evropske unije bilježi stalan rast, što je posljedica opterećenosti postojećih aerodroma i sve izraženije potrebe za direktnim povezivanjem manjih odredišta. S tim u vezi, u okviru ovog predavanja će biti riječi o mogućnostima definisanja lokacija koje su namijenjene za izgradnju aerodroma na vodi u Crnoj Gori i regionu.

16.01.2018 Pomorski fakultet Kotor

Obavještenje o poslednjom roku za izmirenje školarine za zimski semestar 2017/18

29.12.2017 Pomorski fakultet Kotor

Izmirenje školarine za zimski semestar studijske 2017/18. godine - HITNO

28.12.2017 Pomorski fakultet Kotor

Na svečanoj sjednici Senata nagrađen i najbolji student Pomorskog fakulteta Kotor

28.12.2017 Pomorski fakultet Kotor

Pomorski fakultet Kotor čestita predstojeće praznike!

26.12.2017 Pomorski fakultet Kotor

Raspored ispita zimski 2017/18

15.01.2018 Pomorski fakultet Kotor

Partnerski odnos Pomorskog fakulteta Kotor sa Službom zaštite i spašavanja Kotor