21.12.2017

Održano predavanje na temu Modeli razvoja hidroavionskog saobraćaja u Crnoj Gori

Predavanje na temu Modeli razvoja hidroavionskog saobraćaja u Crnoj Gori je u četvrtak, 21. decembra 2017. godine u Amfiteatru Pomorskog fakulteta Kotor održao mr Igor Stanovčić, capt.

Kolega Stanovčić je prvo napravio istorijski osvrt na razvoj hidoravionskog saobraćaja u proteklih osamdeset godina, ističući da je savremeni princip izgradnje modernih hidroaviona započet još pedesetih godina prošlog vijeka. Ovaj vid saobraćaja je naročito aktuelan za ona tržišta koja teže turizmu i baziran  je na prirodnim atrakcijama određenog područja, tako da je u ovom istraživanju analiziran region crnogorskog primorja i njegove mogućnosti za uspostavljanje hidroavionskog saobraćaja, naročito u onim djelovima koje karakteriše nepristupačnost i izostanak alternativnog vida prevoza.

Kako je istaknuto, hidroavionski saobraćaj u zemljama Evropske unije bilježi stalan rast, što je posljedica opterećenosti postojećih aerodroma i sve izraženije potrebe za direktnim povezivanjem manjih odredišta. Shodno tome, u okviru ovog predavanja je bilo riječi i o mogućnostima definisanja lokacija koje su namijenjene za izgradnju aerodroma na vodi u Crnoj Gori i regionu.

Predavanju su prisustvovali studenti primijenjenih studijskih programa Nautika i Brodomašinstvo, kao i akademskih studijskih programa Pomorse nauke i Menadžment u pomorstvu i logistika.

16.01.2018 Pomorski fakultet Kotor

Obavještenje o poslednjom roku za izmirenje školarine za zimski semestar 2017/18

29.12.2017 Pomorski fakultet Kotor

Izmirenje školarine za zimski semestar studijske 2017/18. godine - HITNO

28.12.2017 Pomorski fakultet Kotor

Na svečanoj sjednici Senata nagrađen i najbolji student Pomorskog fakulteta Kotor

28.12.2017 Pomorski fakultet Kotor

Pomorski fakultet Kotor čestita predstojeće praznike!

26.12.2017 Pomorski fakultet Kotor

Raspored ispita zimski 2017/18

15.01.2018 Pomorski fakultet Kotor

Partnerski odnos Pomorskog fakulteta Kotor sa Službom zaštite i spašavanja Kotor