21.12.2017

Održano predavanje na temu Modeli razvoja hidroavionskog saobraćaja u Crnoj Gori

Predavanje na temu Modeli razvoja hidroavionskog saobraćaja u Crnoj Gori je u četvrtak, 21. decembra 2017. godine u Amfiteatru Pomorskog fakulteta Kotor održao mr Igor Stanovčić, capt.

Kolega Stanovčić je prvo napravio istorijski osvrt na razvoj hidoravionskog saobraćaja u proteklih osamdeset godina, ističući da je savremeni princip izgradnje modernih hidroaviona započet još pedesetih godina prošlog vijeka. Ovaj vid saobraćaja je naročito aktuelan za ona tržišta koja teže turizmu i baziran  je na prirodnim atrakcijama određenog područja, tako da je u ovom istraživanju analiziran region crnogorskog primorja i njegove mogućnosti za uspostavljanje hidroavionskog saobraćaja, naročito u onim djelovima koje karakteriše nepristupačnost i izostanak alternativnog vida prevoza.

Kako je istaknuto, hidroavionski saobraćaj u zemljama Evropske unije bilježi stalan rast, što je posljedica opterećenosti postojećih aerodroma i sve izraženije potrebe za direktnim povezivanjem manjih odredišta. Shodno tome, u okviru ovog predavanja je bilo riječi i o mogućnostima definisanja lokacija koje su namijenjene za izgradnju aerodroma na vodi u Crnoj Gori i regionu.

Predavanju su prisustvovali studenti primijenjenih studijskih programa Nautika i Brodomašinstvo, kao i akademskih studijskih programa Pomorse nauke i Menadžment u pomorstvu i logistika.

20.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Dan otvorenih vrata UCG, 24. aprila 2018.

18.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Predavaci i studenti posjetili Sveuciliste u Dubrovniku

17.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Dani inženjera od 19. do 24. aprila 2018. godine

13.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Promocija Pomorskog fakulteta Kotor u JU Gimnaziji 'Miloje Dobrašinović' u Bijelom Polju

13.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Promocija Pomorskog fakulteta Kotor u JU Srednjoj elektro-ekonomskoj školi u Bijelom Polju

Predavanje u brodomasinskom simulatoru, upravitelj masine Milos Bogdanovic

10.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Studentska anketa za studijsku 2017/18.

05.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Predavanje admirala italijanske mornarice, Romano Sauro

04.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Proslavljen Dan studenata, 4.4.2018.

04.04.2018 Pomorski fakultet Kotor

Održani Info dan i promocija Vodiča za brucoše, 4.4.2018.