15.01.2018

Partnerski odnos Pomorskog fakulteta Kotor sa Službom zaštite i spašavanja Kotor

Pomorskim fakultetom Kotor, je započeo saradnju sa Službom zaštite i spašavanja Kotor započela sa izuzetno vrijednu koja je dovela do partnerskog odnosa kada je u pitanju buduća protivpožarna obuka studenata ovog fakulteta.

Riječ je o izradi vježbališta koje se nalazi na krovu garaže ove Službe gdje je postavljen kontejner koji će biti pretvoren u uređaj, simulator na kome će se obučavati pripadnici Službe zaštite i studenti, nautičari i brodomašinci koji moraju proći ovu firefighting obuku, kako bi stekli potrebna zvanja.

Nakon početnih koraka, kreće se u izradu simulatora koji će koristiti i kao simulator plamenih udara i kao simulator zadimljenih prostorija kakvi se mogu naći na brodovima, objašnjava za Skala radio Maksim Mandić, komandir ove Službe.
Pomorski fakultet Kotor i Služba zaštite i spašavanja Kotor su potpisali ugovor oko nastavnih baza i praktične nastave, protivpožarne zaštite u radionici kotorske vatrogasnice.

23.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Predavanje o Bokeljskoj mornarici

22.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Ponovci, ljetnji 2017/18.

21.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Promocija Pomorskog fakulteta u JU Srednja mješovita škola '17. Septembar' na Žabljaku

18.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Održana radionica sa studentima na temu programa mobilnosti

22.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Student Srdjan Maric prvi istrcao atletski krug ispod 50 sekundi

20.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Posjeta admirala Bokeljske mornarice prof. dr Antuna Sbutege

16.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Na Fakultetu borave tri studenta u okviru programa mobilnosti studenata ERASMUS+

10.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Početak nastave u ljetnjem semestru studijske 2017/18.

07.02.2018 Pomorski fakultet Kotor

Student Srdjan Maric istrcao licni rekord na prvenstvu Srbije