Promocija Pomorskog fakulteta Kotor u JU Gimnaziji Cetinje

Predstavnici Pomorskog fakulteta Kotor u sastavu dekan, doc. dr Špiro Ivošević i predmetni nastavnici prof. dr Mimo Drašković i doc. dr Senka Šekularac-Ivošević su promovisali studijske programe maturantima JU Gimnazije Cetinje, u petak, 30. marta 2018. godine.

Učenici su se mogli upoznati sa tradicijom našeg fakulteta u usavršavanju pomorskog kadra koji nakon završetka studija može aplicirati za poslove na domaćem i međunarodnom tržištu. Takođe, podijeljen je promotivni materijal, predstavljene su mogućnosti za dodatnim usavršavanjem i učestvovanjem u raznim programima mobilnosti, praktičnoj nastavi i obavljanju radne prakse u inostranstvu. Bilo je riječi i o povoljnostima koje studenti mogu ostvariti tokom studiranja, a takođe i o mogućnostima napredovanja u pomorskom pozivu koje je naročito traženo na međunarodnom tržištu rada.

Ovom prilikom se zahvaljujemo rukovodstvu škole na tome što su omogućili da predstavimo studijske programe Pomorskog fakulteta Kotor.