Uspješno realizovana radionica na temu: Priprema za selekcioni intervju

Na ličnu inicijativu menadžmenta i nastavnika Pomorskog fakulteta Kotor i gosp. Predraga Tomića, tehničkog inspektora Bernhard Schulte Group kompanije, u utorak 03. aprila 2018. održana je radionica tokom koje su analizirane teme vezane za selekcioni intervju.

U uvodnom dijelu radionice Doc. dr Senka Šekularac Ivošević upoznala je prisutne studente sa svrhom i ciljevima radionice i pozvala studente da aktivno učestvuju i daju doprinos uključivanjem u otvoreni dijalog. Gosp. Predrag Tomić je u radnom dijelu radionice izdvojio i kao značajne prezentirao sljedeće teme:

• Motivacija za ukrcaj,
  • Intervju (predstavljanje i ponašanje),
  • Provokativna pitanja i šta odgovoriti,
  • Visina plate i slična finansijska pitanja,
  • Komunikacija i ponašanje na brodu,
  • Pitanja napredovanja u hijerarhiji, vrijeme i procedura napredovanja,
  • i Razno.

Efekti radionice su brojni, a među najznačajnim se izdvaja postizanje kvalitetne i visoko profesionalne pripreme studenta za prvi ukrcaj na brod. Ovakve radionice su jedinstvena prilika da studenti shvate ozbiljnost prijema na kompaniji i najbolji uvid u ono što mogu da očekuju tokom invervjua i kasnije na brodu.