'Jadran' uplovio u Luku Kotor u nedjelju

Školski brod „Jadran“ zajedno sa studentima, profesorima i saradnicima Pomorskog fakulteta Kotor Univerziteta Crne Gore uplovio je u Luku Kotor u nedjelju, 13. maja 2018. godine u 13:00 sati, čime je okončano njegovo devetodnevno međunarodno krstarenje na ruti Tivat – Valeta - Kotor.

Školsko krstarenje pod nazivom „Plovidba 2018“ organizuje se na ruti Tivat-La Valletta (Malta)-Kotor od 5. do 13. maja 2018. godine. Praktična obuka na ovom brodu uključuje 47 studenata studijskih programa Nautika, Brodomašinstvo i Pomorske nauke. Studentima je krstarenje vodama Jadranskog, Jonskog i Sredozemnog mora bilo prilika da u praksi provjere svoja teorijska znanja, steknu nove pomorske vještine i na brodu rade i daju redovne plovidbene straže na komandnom mostu i u strojarnici, uz nadzor profesora i članova posade školskog broda MVCG.

Dnevnik putovanja