27.12.2017

Studijski program za pedagogiju i Filozofski fakultet u Nikšiću predstavljeni u Kini

U Pekingu (Beijing) i Provinciji Hebei (Hebei Province),  u organizaciji „Beijing Foreign Studies University“, „Communication University of China“ i „Baoding Education Bureau of Hebei Province“, održana je XVI Konferencija međunarodnog foruma obrazovanja (The 16th International Education Forum) „Nacionalnog Instituta za strane jezike“ (National Foreign Languages ​​Institute). Cilj skupa je bilo udruživanje i razvijanje obrazovanja raznih zemalja, uključujući Kinu i Crnu Goru. Tim povodom, glavni govornik je bio profesor Univerziteta u Pekingu Zhang Ijan Zhong koji je, između ostalog, predstavio pozitivna iskustva studenata iz Kine koji su u Crnoj Gori i izrazio veliko zadovoljstvo povodom saradnje dvije države. Tom prilikom je predstavljen i Filozofski fakultet u Nikšiću, Univerziteta Crne Gore, putem video snimka studenata prve godine Studijskog programa za pedagogiju, među kojima je i Xu Jung Yan, kineska državljanka. Konferencija je emitovana uživo na međunarodnom kanalu obrazovanja na Peking Satelite TV.

25.12.2017 Filozofski fakultet

Crna Gora u svjetskoj monografiji o ledenim pećinama

14.12.2017 Filozofski fakultet

Međunarodni naučni skup Interkulturalne kompetencije i europske vrijednosti u Zagrebu