Održana trodnevna obuka za volontere/volonterke Filozofskog fakulteta

Trideset studenata/studentkinja programa za Predškolsko vaspitanje Filozofskog fakulteta koji su volonteri/volonterke formiranog Volonterskog kluba: S.S.A.A.F.F. boravili su na obuci u Beogradu i Novom Sadu u periodu od 11. do 13. januara, 2018. g. Obuka:  Volonterske aktivnosti studenata kojima kao preporuka za zaposlenje, organizovana je uz podršku Romskog obrazovnog fonda (kancelarija u Crnoj Gori i kancelarija u Srbiji) i podrazumijeva promociju Priručnika za volontiranje u osnovnim i srednjim školama, čije su autoke nastavnički kadar studijskog programa za Predškolsko vaspitanje: doc. dr Biljana Maslovarić, prof. dr Tatjana Novović i mr Marijana Blečić,  razmjenu iskustava i niz tematskih radionica zajedno sa volonterima/volonterkama Omladinskog kreativnog centra iz Novog Sada. Obuku su realizovale pomenute autorke sa ciljem jačanja profesionalnih kapaciteta studenata/studentkinja volontera/volonterki, koji već šest godina unazad, pored učešća u različitim obrazovnim kampanjama regionalnog karaktera, u osam podgoričkih i dvije nikšićke osnovne škole realizuju  i različite aktivnosti pružanja obrazovne podrške djeci koja dolaze iz osjetljivih grupa, kako bi stekli specifične vještine rada u oblasti obrazovanja, prije sticanja formalnog radnog iskustva. Svi troškovi prevoza i boravka studenata/studentkinja su bili obezbjeđeni.