13.06.2017

Novi horizonti i granice

Internacionalna konferencija u Italiji (Gorizia) iz oblasti sociologije komunikacija

Na internacionalnoj konferenciji Novi horizonti i granice komunikacije koja je održana 18. i 19. maja u Italiji (Gorizia) u organizaciji Odsjeka za moderne jezike, komunikaciju, obrazovanje i društvo Univerziteta iz Udina u saradnji sa Centrom za odbranu i multifunkcionalnu zastitu Gorice učestvovala je prof. dr Lidija Vujačić sa Univerziteta Crne Gore. Radovi posvećeni sociologiji komunikacije, podijeljeni u nekoliko temata, otvorili su aktuelna pitanja poput uloge komunikacije i povjerenja, odnosa komunikacija i teritorije/a, uloge komunikacije u sukobima i fenomena propagande.

Zajedno sa kolegama iz Italije, među kojima su bili su bila veoma značajni sociolozi i komunikolozi: Fausto Colombo, Univerzitet Cattolica del Sacro Cuore iz Milana, Giovanni Boccia Artieri sa Univerziteta iz Urbina, Fausto Colombo i Leopaldina Fortunati sa Univerziteta iz Udina Vujačić je u plenarnoj sesiji izlagala na temu Društvena uloga medija - "kreatori" komunikacije bez granica. Opširnije

NewHorizonProgramUpdated.pdf

28.05.2018 Filozofski fakultet

Etnografski institut SANU donirao svoja izdanja Centru za sociokulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta