17.07.2017

Prvi broj naučnog časopisa za afirmaciju društvenih nauka

Krajem juna, u izdanju Centra za Geopolitiku Filozofskog fakulteta UCG izašao je prvi broj naučnog časopisa Montenegrin Journal for Social Science.

Časopis je osnovala grupa istoričara sa Studijskog programa za istoriju, s namjerom da ponudi prostor za moderniji i inovativniji naučno-istraživački iskaz, kao i za afirmaciju novih ideja i mišljenja u društvenim naukama.  Montenegrin Journal for Social Science kreiran je po modelu najuticajnijih međunarodnih časopisa iz društveno-humanističkih nauka, i predstavlja prvu publikaciju ove vrste u Crnoj Gori.

Članci se objavljuju na engleskom i crnogorskom jeziku. Časopis ima međunarodni uređivački odbor, koji čine eminentni profesori iz SAD, Italije, Malezije, Njemačke, Češke i Rumunije. Glavni urednik je Živko Andrijašević, a urednici su Adnan Prekić, Dragutin Papović i Ivan Tepavčević.

Časopis izlazi dva puta godišnje, a osim štampanog izdanja, omogućen je pristup svim naučnim radovima na internet izdanju na adresi www.mjss.ac.me. U prvom broju su, pored ostalih, objavljena istraživanja o političkim stavovima crnogorske studentske populacije, posebno u vezi sa NATO, određenju katoličke crkve u Crnoj Gori prema nacionalizmu, ulozi Mletačke republike u novovjekovnoj istoriji Crne Gore, odnosu intelektualaca i vlasti u periodu socijalizma.

23.05.2018 Filozofski fakultet

Učešće u COST akciji Studijskog programa za sociologiju

18.05.2018 Filozofski fakultet

DANI OTVORENIH VRATA

08.05.2018 Filozofski fakultet

Igrom ,,Evropa pitanje vrijednosti” obilježen Dan Savjeta Evrope

20.04.2018 Filozofski fakultet

Promocija knjige doktora Dragutina Papovića “Intelektualci i vlast u Crnoj Gori 1945-1990“

17.04.2018 Filozofski fakultet

Takmičenje iz sociologije učenika srednjih škola

16.04.2018 Filozofski fakultet

Otvorena vrata za nikšićke gimnazijalce

13.04.2018 Filozofski fakultet

SA STUDENTIMA/STUDENTKINJAMA STUDIJSKOG PROGRAMA ZA OBRAZOVANJE UČITELJA I STUDIJSKOG PROGRAMA ZA PREDŠKOLSKO VASPITANJE ODRŽANE RADIONICE SAVJETA EVROPE NA TEMU: ,,UPOZNAVANJE SA DEMOKRATSKIM KOMPETENCIJAMA”

12.04.2018 Filozofski fakultet

Okrugli sto posvećen profesoru Branislavu Batu Kovačeviću (1933 – 2009)

02.04.2018 Filozofski fakultet

STUDENTSKA POSJETA ARHIVSKOM ODSJEKU NIKŠIĆ

26.02.2018 Filozofski fakultet

Kreirani su mail nalozi za sve studente prve godine osnovnih studija, kao i za studente specijalistickih, magistarskih i doktorskih studija,upisanih školske 2017/18 godine.