Predavanje u u okviru projekta Art@CMS

U utorak 12. decembra 2017. godine održana je prva serija predavanja u okviru projekta Art@CMS kome se uz pokroviteljstvo Ministarstva nauke pridružuju umjetnički fakulteti Univerziteta Crne Gore: Fakultet likovnih umjetnosti, Fakultet dramskih umjetnosti i Muzička akademija.

Prvom od niza predavanja koja se nastaviti tokom naredne godine, prisustvovali profesori koordinatori za ova tri umjetnička fakulteta kao i studenti koji će u narednom semestru raditi na kreativnim rješenima inspirisanim CMS-om. Predavanja je održao nučnik i fotograf Michael Hoch, koordinator Art@CMS  projekta, koji je prethodnih godina već realizovan sa prestižnim umjetničkim fakultetima u Evropi – University of the Arts London - Saint Martins College of Art, University of Applied Arts Vienna,  Chelsea College of Arts i drugi.

Projekat „Art@CMS“ je posvećen eksperimentu CMS-u, jednom od najvećih LHC eksperimenata u CERN-u, a kojem se Crna Gora zvanično pridružila ove godine kao punopravna članica.