Učešće FLU studentkinje na internacionalnom Bijenalu grafike u Kini

Učešće  FLU studentkinje na internacionalnom Bijenalu grafike u Kini
Alisa Rujović, studentkinja Specijalističkih studija na studijskom programu Grafika u klasi profesorice Vesne Bošković, pedstavljaće Crnu Goru na Internacionalnom Bijenalu grafike Exhibit ROC u Kini, koje će se održati u Nacionalnom muzeju lijepih umjetnosti na Taivanu (National Taiwan Museum of Fine Arts in Taiwan).

Ovo Bijenale ustanovljeno 1983. jedno je od najdužih međunarodnih izložbi grafike u svijetu danas. Misija događaja je promovisanje međunarodne kulturne razmjene i jačanje međusobnog razumijevanja umetničkih vrijednosti između Istoka i Zapada. Bijenale će biti otvoreno u junu 2018. i trajaće do septembra 2018. Dvijesta izabranih grafičara imaće priliku da prisustvuju otvaranju.

Rad Alise Rujović je grafika nastala štampom 66 cinkanih ploča u kombinovanoj tehnici (bakropis, akvatinta, suva igla) pod nazivom "Real life", dimenzija 120.5 x 61.5 cm.